Deti a hranie basketbalu

Hádzanie lopty do basketbalového koša sa stalo dosť rozšírené. Chlapci radi triafajú kôš. Viete, aké sú pravidlá basketbalu? Koľko hráčov ho môže hrať? Basketbal môžete hrať oficiálne alebo len tak pre zábavu na sídlisku. Sídliskový basketbal nemá nejaké extra pravidlá a hráči si môžu vybrať, či chcú hrať podľa svojich pravidiel alebo len tak triafať do koša. Oficiálny basketbal sa hrá na štyri štvrtiny. Každá štvrtina trvá desať minút čistého hracieho času. To znamená, že keď je prerušená hra, čas sa neodpočítava. Medzi jednotlivými štvrtinami je aj prestávka. Tá trvá zvyčajne dve minúty, avšak existuje aj veľká prestávka v trvaní pätnásť minút.

 

basketbalový kôš

 

V basketbale sú proti sebe postavené dva tímy. Každý tím má päť hráčov. Cieľom každej hry je vyhrať. Vyhrá to mužstvo, ktoré trafí viac lôpt do basketbalového koša a získa tým viac bodov pre svoje mužstvo. Deti ľúbia hrať basketbal aj len tak na ihrisku na sídlisku medzi panelovými domami. Je to veľmi dobre strávený voľný čas. Deti majú dostatok pohybu, čo je pre ich zdravie veľmi priaznivé. Navyše trávia čas so svojimi kamarátmi práve hraním basketbalu. Mnoho detí sa radi hrajú aj iné športy. Medzi obľúbené ďalšie športy patrí kopanie do futbalovej lopty, hranie hokeja, hádzanej, volejbalu alebo sa len tak hrať na detských preliezkach.

 

basketbalové ihrisko

 

Každé trávenie voľného času na čerstvom vzduchu je pre deti veľmi prínosné a mali by ho tráviť ešte viac. Deti zbožňujú aj bicyklovanie. Mať svoj vlastný bicykel je pre dieťa ako splnený sen. Voľnosť jazdenia na bicykli im prinesie množstvo radosti. Aby sa vaše dieťa cítilo ako bicyklista, zakúpte mu prilbu na bicykel, rukavice a slnečné športové okuliare proti slnečným lúčom. Vždy, keď je to možné, pustite svoje dieťa na detské ihrisko. Doprajete mu pohyb na čerstvom vzduchu, ale zároveň možnosť získania nových kamarátov.