Dôležité rozhodnutie

Keď si niekto chce kúpiť domáce zvieratko, musí si najskôr uvedomiť, že je to celkom dôležité rozhodnutie, ktoré si treba dobre premyslieť. Prečo? V dnešnej dobe si domácich miláčikov kupuje každý druhý, ale len menšine vydrží to, aby sa oňho celý čas starali… Keď si vezmeme napríklad psíkov. Koľko ľudí poznáte vo vašom okolí, ktoré psíkov má? Určite veľa. Lenže niektorí ľudia nad kúpou zvieraťa (či už je to pes, mačka alebo iný domáci maznáčik) veľmi neuvažujú. A viete, ako to potom dopadne? Namiesto toho, aby sa o maznáčika starali, tak jednoducho rezignujú a radšej ho dajú niekomu inému, v horšom prípade to zviera trpí, je zanedbané a niektorí sú schopní zviera aj vypustiť.

s

Alebo sa dostanú do útulku. A asi vám nemusím hovoriť, že všetky varianty pre zvieratá sú jednoducho zlé. Pes sa v útulku cíti sám, osamelo a opustene. Ani sa nedivím. Ja by som sa tak tiež cítila, keby ma niekto odložil. A preto si každý človek musí dobre premyslieť, či chce nejakého maznáčika kúpiť a zvládne sa o neho ale aj postarať alebo nie. A to si už musí premyslieť každý sám a nie, že nad tým bude premýšľať desať minút a hotovo. Každý človek to musí premyslieť skutočne dôkladne.

s

Samozrejme každý maznáčik je inak náročný. Keď si napríklad porovnáme psa s africkým slimákom, tak pes samozrejme potrebuje viac lásky, starostlivosti a celkovo sa mu človek musí viac venovať a učiť ho rôzne veci. Zatiaľ čo africký slimák sa nič učiť nepotrebuje a je to taký celkom nenáročný maznáčik. Vlastne jediné, čo je asi na starostlivosti o afrického slimáka najdôležitejšie, je čistiť mu pravidelne jeho bývanie. Africkí slimáci sú tiež aj vhodní pre alergikov – africký slimák nemá chlpy, takže si ho pokojne môže zaobstarať aj nejaký alergik alebo astmatik, ničomu to nevadí. Aká teda bola pointa tohto článku? Rozmyslieť si kúpu domáceho maznáčika naozaj starostlivo..