Hliník v hlavnej úlohe

Pretože nikto netúži rekonštruovať svoju domácnosť už po pár rokoch. A práve z tohto dôvodu sú na vzostupe hliníkové okná a dvere. Ak hľadáte vysokú kvalitu za rozumnú cenu, hliník je určite materiál, ktorý by nemal chýbať vo vašom interiéri. Samotný hliník je materiál výborných vlastností, vďaka čomu poskytuje veľké využitie v oblasti architektúry a dizajnu. Hliníkové okná sú skvelou voľbou nielen pre firmy a veľké haly, ale čoraz častejšie sú využívané aj v našich nehnuteľnostiach. Novostavby sa čoraz viac rozhodujú pre hliníkové dvere a okná na rozdiel od plastových či drevených. Prečo si zvoliť práve hliníkové okná a dvere?

hliníkové okná

Prvou a veľmi dôležitou vlastnosťou hliníka je moderný dizajn. Hliník je najčastejšie používaný v antracitovej sivej farbe, čo dokonale zapadne do moderného štýlu. Takisto sú populárne úzke hliníkové rámy, ktoré pôsobia minimalisticky a zväčšujú plochu pre sklo. Z toho vyplýva väčší prísun slnečného žiarenia a štýlovejší dojem. Hlavná výhoda hliníka v architektúre je však jeho tvrdosť a odolnosť. Takisto nízka hmotnosť. Nízka hmotnosť klinika je dôležitá najmä v prípade hliníkových dverí na terase. To nám dáva možnosť využiť hliníkové dvere na terasu aj vo veľkom formáte, na aké sme teraz zvyknutý.

hliníkové dvere

Pri otváraní sa tak nemusíte trápiť a hliníkové dvere posuniete veľmi rýchlo a jednoducho. V prípade hliníkových okien sa aj pri veľkoformátovom prevedení môžete spoľahnúť na kvalitné trojsklo. Takisto sú mimoriadne obľúbené vchodové hliníkové dvere. Najmä z hľadiska bezpečnosti sú hliníkové dvere najbezpečnejší produkt, ktorý ochráni váš majetok pred ľuďmi, ale aj pred požiarom či záplavami. Pri hliníkových dverách sa skutočne nemusíte obávať jednoduchého vlámania. Hliníkové dvere a okná zažívajú posledné roky veľký záujem. Vďaka tomu je portfólio spoločnosti lmmont.sk široké a vy si môžete vybrať hliníkové dvere viacerých najlepších výrobcov. Zaujíma vás cena hliníkových dverí? Kontaktujte priamo lmmont.sk.