IBC kontajnery sú veľkým prínosom v priemysle, ale aj obchode či preprave

Na prepravu rozličných druhov surovín sa používajú rozmanité obaly, prepravky, kontajnery či palety, a tie musia spĺňať európske normy čo sa týka hygienických, rozmerových alebo ekologických vlastností. Nie je to len o tom, aby boli dodržané normy, ale hlavný dôvod je vyrábať a používať produkty, ktoré budú v súlade s prírodou, šetrné k nej aj našej peňaženke a zároveň budú kvalitné s dlhou životnosťou. Obchodné reťazce sa dostali do celého sveta, ponúkajú tovar najrozličnejšieho druhu, no najskôr ho tam musia prepraviť, a to si vyžaduje kvalitné a odolné riešenia obalov a kontajnerov. Musia mať rozmer ibc kontajnera viacero vlastností, aby sa na trhu osvedčili, a o to sa snažia aj odborníci v spoločnosti SchoellerAlibert, ktorá sa zameriava na výrobu obalových produktov. Stala sa z nej európska jednotka a ich obaly či prepravky už využíva mnoho zákazníkov na svete.

Hygienický plast vhodný aj na prepravu ovocia

Spoločnosť venuje inováciám veľkú pozornosť, sústredí sa na inteligentné, rýchlejšie a ľahšie riešenia pre logistiku, sklady, predaj či prepravu. Z ich návrhov sa do praxe dostali aj IBC kontajnery, jedným z nich je kontajner s názvom Combo Fructus, hygienický, bezpečný a odolný. Prvotným zámerom bolo vytvoriť kontajner, ktorý bude vhodný na prepravu ovocných štiav a paradajkových pretlakov. Vo verzii Combo Fructus 280 bol vyrobený najmä využitie v námornej chladiarenskej preprave.

Variantov kontajnerov je veľa

Tento typ kontajnera sa vyrába s dvojitou stenou, čo mu zabezpečuje pevnosť a odolnosť, je vybavený uzamykacím systémom s tvarom písmena T, a ten je zárukou aj maximálnej bezpečnosti, ak kontajner stohujete. Skladaním je možné do značnej miery znížiť náklady pri logistike, a zároveň v minimálnej miere vplýva na životné prostredie. Diely kontajnera sa dajú vymeniť, je tvorený protiskĺzovými zátkami a troma silnými lyžinami, vďaka ktorým je manipulácia s ním oveľa jednoduchšie. Kontajner obsluhuje iba jeden operátor, jeho čistá hmotnosť je 102kg, má rozmery 1219x1118x1064mm a odolá teplotám s rozsahom -20 až -40°C.