Prehľad matracov

Matrac nás sprevádza niekoľko hodín denne po dobu 7 až 10 rokov. Ak ste doteraz používali jeden druh matracu je načase predstaviť Vám aké možnosti ponúka dnes výroba, tohto kúsku, ktorý denne používame. Prinášame prehľad matracov, vďaka ktorému sa pri kúpe nového nestratíte.

Aké sú najčastejšie typy matracov na trhu dnes

Ani výrobu matracov neobišli inovácie, vďaka ktorým si môžete vyberať matrac na mieru. Jeden lepší ako druhý a Vy stojíte pred zložitým rozhodnutím. Jednodruhové, kombinované, všetko pre to, aby ste si vybrali čo najpohodlnejší matrac práve pre Vás. Predstavme si teda naše možnosti. Penová klasika – alebo možno nie. Aj penové matrace sú rôzne. Klasická PUR pena tvorí základný materiál penových matracov. Jej hlavná výhoda je v cene za matrac. Tá je podstatne nižšia. Takže ak hľadáte nízku cenu matracov je tento druh práve pre Vás. Studená HR pena má výrazne väčšie póry a podporuje priedušnosť matraca. Ten zabezpečuje lepší prísun vzduchu a odvod tepla a teda jeho reguláciu.

matrac aký len chcete

Pamäťová pena sa môže dokonale prispôsobiť tvaru tela. Mení tvrdosť v závislosti na tlaku a teplote tela. Odpadá Vám teda starosť o rozlíšenie tvrdosti matracu. Túto prácu vykoná sám. Zabraňuje tak vzniku preležanín, optimálne stabilizuje telo a zmierňuje tlak na chrbticu a teda aj bolesti. Latex je známy vysokou pružnosťou a reakciou na pohyb. Je vyrobený z prírodného alebo umelého latexu – kaučuku. TEMPUR je materiál pre najnáročnejších spáčov. Vyvinutý bol pre NASA. Poskytuje najvyšší stupeň prispôsobivosti a podporí Vaše telo tam, kde práve potrebujete. Je najlepším materiálom, aký dnešná matracová výroba dokáže ponúknuť. Bez konkurencie v pohodlnosti je na špičke.

budete ho proste milovať

Pružinové matrace sú vhodné pre tých, ktorý milujú vzdušnosť, hygienickosť a príjemný hojdavý pocit pri zaspávaní. Nie sú to ale tie isté matrace ako kedysi. Dnes po krátkom čase prepadnuté diery a bodavý pocit pri ležaní po pár mesiacoch nenájdete. Pružiny dnes obsahujú aj zliatiny titánu. Sú preto pevné a vydržia podstatne dlhšie a pracujú efektívnejšie ako staršie druhy pružinových matracov. Absolútny mix pre namiešanie dokonalého spánku tvoria sendvičové matrace. Sú kombináciou viacerých vrstiev, ktoré poskytujú dokonalé prispôsobenie potrebám ako individuálnym, tak potrebe pohodlia a podpory za každých okolností. Cena matracov je rôzna a nakoľko disponujeme veľkou typovou škálou, nie je na hanbu požiadať o radu odborníkov, ktorý matrace predávajú. Je to investícia na dlhé obdobie a treba si vybrať kvalitne, podľa našich potrieb a pocitov. Odmenou nám bude plnohodnotný spánok a dobrý pocit pri vstávaní každé ráno.